top of page

Свобода дає право робити те, що не шкодить іншим.


19.12.2017р. до дня захисту прав людини (10 грудня) психологом гімназії в 5 –А класі було проведено заняття з елементами тренінгу: «Немає прав без обов’язків».

Метою було: розширити знання учнів про їхні права й обов’язки , сформувати розуміння значення важливості прав і обов’язків у житті людини та виховувати в учнів почуття відповідальності ,сприяти культурному вихованню.

На початку заняття, з метою створення позитивного настрою, кожен учень отримав складові прислів’я. Той, хто мав початок прислів’я, повинен був знайти його закінчення.

Далі відбулася актуалізація опорних знань та підвищення мотивації діяльності учнів. Міркували над тим: «Що важливіше: права чи обов’язки ?» Всі погодилися з тим, що вчителеві щодня неодноразово учні нагадують про свої права. А вчитель у відповідь нагадує своїм вихованцям про те , що слід пам’ятати про свої обов’язки .

За допомогою «мозкового штурму» вислухали думки учнів, як вони розуміють, що таке «право», а що таке «обов’язок». Згодом всіх було ознайомлено з визначеннями цих термінів взятих із тлумачного словника.

Проведена бесіда, де учні відповідали на запитання:

  • В якій державі ми живемо ?

  • Які наші державні символи ?

  • Як ви гадаєте , що б трапилося з нашою державою , якби всі довкола жили як заманеться ?

  • Чи потрібні нам права й обов’язки ?

  • Де ми можемо прочитати про права й обов’язки громадян України ?

Учням було продемонстровано джерела інформації, в яких можна знайти все про права та обов’язки громадянина України. Це Конституція України, Сімейний кодекс України та Конвенція про права дитини.

Далі працювали з таблицею. В кожного учня була змога дізнатися, яку відповідальність ми несемо перед державою та що вона нам «пропонує» .

В першій частині таблиці йшла мова про права і обов’язки в державі. Вони були написані на одному аркуші. Їх потрібно було розрізнити і заповнити таблицю.

Далі працювали з другою частиною таблиці, де йшлося про права та обов’язки учнів. Обов’язки вже були записані і учні погодились з ними. Дехто додав нові. А права учнів діти називали самі.

Учні отримали домашнє завдання – заповнити третю частину таблиці про права і обов’язки в рідному домі. Потрібно доповнити список обов’язків і записати свої права.

Підсумком заняття стала виконана вправа «Коло думок». Учні говорили про те, що нового вони дізналися на занятті, які права найприємніші, а які найважливіші, що важливіше права, чи обов’язки?

Всі погодилися з тим, що дозвіл мати тільки права без обов’язків, призведе до колапсу не тільки в стінах гімназії, але й в усій країні.


Популярні новини
Останні новини
Архів
Пошук за тегами
No tags yet.
Ми у соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page