top of page

Безпечний інтернет.


На протязі грудня психологом та соціальним педагогом були проведені години спілкування в 6 –А та 8 –Б кл. розроблені за програмою «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення».

Метою було: розширити та поглибити знання про безпечний Інтернет;

навчити учнів відрізняти безпечний Інтернет від небезпечного та захищати себе від небезпеки в Інтернеті.

Для сприйняття матеріалу учням донесено інформацію, що Інтернет – це перспективний сектор економіки, який швидко розвивається.

Учні погодилися, що у давні часи, щоб отримати якусь інформацію про країну, життєвий статус про її народ та інше, люди використовували листи. А листи відправляли човном, пароплавом. «Доставка» інформації тривала місяць – півроку. Потім стільки ж люди чекали відповіді. З появою літаків на відправку листа і відповіді чекали вже не 2 місяці, а 2 тижні. З появою Інтернету лист відправляється і отримується відповідь через кілька секунд.

Але інтернет може нести багато загроз, з якими може зіткнутися дитина під час перебування в мережі.

Перша – це сайти, не призначені для перегляду дітьми (інформація, пов’язана з насильством і т. д.).

Друга загроза пов’язана зі спілкуванням у мережі Інтернет. Це спілкування за допомогою чатів, різноманітних веб-обмінників та систем миттєвого повідомлення. Співрозмовник по іншу сторону монітора може бути не тим, за кого себе видає. Оскільки реєстрація в інтернеті є анонімною, під образом 13-літньої дівчинки може приховуватися 40-річний чоловік.

Третій вид загроз – передача інформації індивідуального характеру, що може бути використана зловмисником.

Також існують загрози технологічного характеру, які пов’язані з тим, що діти можуть зайти на небезпечний сайт, де несвідомо стягнуть на свій комп’ютер вірус або небезпечну програму.

Іще однією загрозою є інтернет-залежність.

А останнім часом серед дітей не вщухає ажіотаж, а серед дорослих − паніка − довкола «груп смерті», котрі через соцмережі спонукають підлітків до самогубства. Явище справді небезпечне: адміністратори груп дають учасникам «завдання» − намалювати ручкою на руці кита ( ці морські ссавці масово викидаються на берег та гинуть, і причини цього явища досі не з’ясовані), потім вирізати на тілі такий же малюнок лезом, написати прощальну записку,стрибнути з даху багатоповерхівки чи повіситися, при цьому усі свої дії дітей зобов’язують фіксувати на фото, відео та надсилати на їх сторінки у соцмережах.

Назви таких суїцидальних спільнот − «Синій кит», «Море китів», «Тихий дім», «Розбуди мене о 4.20», «Рожеві феї», однак це далеко не повний перелік. Таємні куратори груп надсилають відеоінструкції, як усе потрібно робити, тиснуть на дітей, шантажують, погрожують, наказують знімати на відео кроки до «звільнення».

Зважаючи на ці фактори, учням були надані поради під час користування інтернетом:

  • Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

  • Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

  • Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

  • Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

  • Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

  • Розробити з батьками правила користування Інтер-нетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

  • Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

  • Не давати свої паролі нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.

  • Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

  • Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

Нестандартне спілкування сприяло формуванню усвідомленого розуміння учнями поняття «життя», його унікальності, цінності, значущості для кожної особистості; спонукало до роздумів над важливими проблемами буття; виявленню ставлення до власного життя та інших людей як до найвищої цінності; розвиткові пізнавальних інтересів.

Також на сайті гімназії (на сторінці психологічної служби) розміщено поради батькам : «Як розповісти дитині про групи смерті», сім порад батькам: «Як поводитись, якщо ваша дитина залучена до небезпечного квесту».


Популярні новини
Останні новини
Архів
Пошук за тегами
No tags yet.
Ми у соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page