Дитячі страхи і пандемія. Рекомендації та поради батькам.
Як дотримуватись психологічної гігієни в спілкуванні з дітьми на тему пандемії, щоб зберегти психологічне здоров"я дітей на період до і після карантину.
Дорослим зараз нелегко, вони знаходяться в "зміненому" стані, коли необхідно перебудуватися і адаптуватися до нових умов. Але їм важливо пам"ятати, що дітям в цих умовах життя необхідно спиратися нак авторитетну і сильну фігуру батьків, які допоможуть їм впоратись з тривогою і страхами.
1. Визнати свій страх(навіть якщо ви не боїтеся зараження, вас можуть налякати зміни в суспільстві);
2. Приймати(не заперечувати) страх дитини: "ти боїшся/тобі страшно", "боятися - це нормально","страх допомагає бути обережним";
3. Не робити тему пандемії головною, про яку зараз живе вся сім"я;
4. Зменшити інформаційне занурення дитини в новинні зведення(при дитині не варто переглядати новини на всіх каналах, емоційно обговорювати вжиті заходи в державі;
5. Інструктувати дитину, що їй потрібно зробити у разі, якщо з батьками щось станеться і вона не зможе викликати швидку допомогу(на який номер зателефонувати, яку адресу назвати, які дані про батьків дати, як описати стан батьків і т.д.). На цю тему можна написати або намалювати пам"ятку.
6. Якщо дитина перебуває поряд з сильно панікуючими дорослими, пояснити дитині, що є такий тип людей, який не може впоратись зі своїм страхом.
7. Незважаючи на вік, нехай дитина багато грає. Грайте і ви з нею(якщо у вас є бажання). У грі дитяча психіка краще і швидше опрацьовує несвідомі страхи.
8. Разом з дитиною(бажано на ніч) придумуйте різні історії, казки, де в кінці перемагає добро, розсудливість і здоров"я... психічне і фізичне.
Будьте здорові!
Comments