ЗНО:психологічна допомога абітурієнтам
ЗНО - неминучий етап життя для тих, хто хоче здобувати вищу освіту. У перекладі з англійської "тестування" означає "перевірка". І справді, під час тестування проходять перевірку різні риси людини, від знань до якостей пам"яті, мислення та вміння зберігати спокій, впевненість у своїх силах.
Найбільшою проблемою в ситуації тестування стає наше хвилювання. Гормон, який виділяється, коли людина відчуває страх, впливає на пам"ять. Це може бути причиною того, що деякі учні на іспитах цілковито забувають вивчений матеріал.
Ось декілька рекомендацій, як подолати екзаменаційний стрес.
ДЕНЬ ПЕРЕД СКЛАДАННЯМ ЗНО
Зовнішнє незалежне тестування — це важлива подія в житті кожного абітурієнта, тому в день перед тестуванням варто приділити собі та своєму відпочинку максимум часу.
Зовнішнє незалежне тестування вимагає багато уваги. Тому напередодні ЗНО не варто себе перенавантажувати, постійно тренуючись складати тести, знову й знову вивчаючи нотатки або підручники.
НЕОБХІДНО:
• виспатися, щоб прокинутися в хорошому настрої, бадьорим, готовим до великих звершень;
• підготуватися психологічно, налаштуватися лише на позитив. Для цього можна роздрукувати власний сертифікат, у якому варто проставити з обраних для тестування предметів максимальну кількість балів. Буде добре, якщо такий сертифікат буде постійно перед очима;
• закохатися в обраний для ЗНО предмет, відчути, що він вартий захоплення, інтересу.
У своє захоплення слід дійсно повірити; .
• пам’ятати, що думки матеріалізуються, тому не можна сумніватися у своїх знаннях;
• думайте про можливості, які відкриються після складання ЗНО: про нових друзів, омріяну професію, переваги студентського життя;
• повторити вивчений матеріал, щоб упевнено почуватися на зовнішньому тестуванні. На це виділити той час, коли працюється найкраще;
• за декілька днів до тестування «сісти» на спеціальну «розумову» дієту. До звичайного раціону можна додати банани, родзинки, горіхи й шоколад;
• провести вільний час на свіжому повітрі;
Дуже важливим для досягнення успішного результату є правильний розрахунок часу на виконання завдань усіх форм.
У ДЕНЬ ЗНО
"Щоб менше нервуватися під час зовнішнього тестування, слід з’явитися до пункту тестування на 20 хвилин раніше, їх вистачить для того, щоб налаштуватися на тести, підготуватися психологічно. Якщо є можливість, то найкраще прийти на тестування пішки.
Будьте сконцентрованими. Не звертайте уваги на поведінку оточуючих. Для вас повинен існувати лише текст завдань і годинник.
Дійте швидко, але не поспішайте. Перед тим як дати остаточну відповідь, двічі прочитайте завдання, переконайтеся, що ви правильно зрозуміли, що від вас вимагається.
Спочатку виконуйте ті завдання, у правильності відповідей яких, ви не сумніваєтесь.
Пропускайте! Потрібно навчитися швидко пропускати складні й незрозумілі завдання, щоб згодом до них повернутися.
Завжди читайте уважно завдання до кінця. Розуміти завдання з перших слів і добудовувати закінчення за допомогою власної уяви — це найкоротший шлях до помилок.
Думайте лише про поточне завдання. Коли ви бачите нове завдання, забудьте про попереднє.
Якщо попереднє завдання вам не під силу, забудьте про цю проблему. Наступне завдання — це шанс набрати додаткові бали.
Використовуйте методику виключення. Якщо не знаєте правильної відповіді, то можна розпізнати всі неправильні відповіді через їхню абсурдність.
Заплануйте два кола перевірки. Завжди перевіряйте себе, навіть якщо відповідь легка й однозначна на перший погляд.
Вгадуйте. Довіртеся інтуїції, й вона разом із логічним мисленням допоможе впоратися із завданням."
Бажаю всім Вам успіху, дорогі наші випускники!
Comments