Поради учням "Як протидіяти булінгу".
1. Уникай бешкетника й перебувай у товаристві друзів. Не заходь в місця, якщо знаєш, що там знаходиться задирака, коли немає нікого поруч. Запропонуй те ж саме своєму другу.
2. Стримуй гнів. Розхвилюватись у зв'язку зі знущанням природно, але саме цього й домагаються бешкетники. Це змушує їх відчувати себе сильнішими. Намагайся не реагувати плачем, не червоній і не переймайся. Це вимагає великої кількості тренувань, але це корисна навичка дати відсіч бешкетнику. Іноді корисно практикувати стратегію приведення себе в повну рівновагу, наприклад, рахувати до десяти, записувати свої гнівні слова на аркуші паперу, робити глибокий вдих або просто йти. Іноді треба навчати дітей робити непроникний вираз обличчя, поки вони не позбудуться небезпеки (посмішка або сміх можуть провокувати розбишаку).
3. Дій хоробро, йди та ігноруй бешкетника. Твердо й чітко скажи йому, щоб він припинив, а потім розвернись й піди. Намагайся ігнорувати образливі зауваження, наприклад, демонструй байдужість чи вдавай, що ти захоплений бесідою по мобільному телефону. Ігноруючи задираку, ти показуєш, що він тобі байдужий. Зрештою, він, імовірно, утомиться діставати тебе.
4. Усунь провокаційні фактори. Якщо розбишака вимагає від тебе грошей на обід, принось обід із собою. Якщо він намагається відібрати твій музичний плеєр, не бери його до школи.
5. Не терпи. Не мовчи.
6. Розповідай про це. Поговори з кимось, кому ти довіряєш, наприклад, з учителем, батьками, братом, сестрою або другом. Вони можуть запропонувати деякі корисні поради, і навіть якщо вони не можуть виправити ситуацію, це допоможе тобі відчути себе менш самотнім.
7. Якщо тобі важко говорити, напиши повідомлення про те, що відбувається і надішли дорослим, яким довіряєш, або кинь у "Скриньку довіри".
8. Якщо ти бачиш, що хтось інший страждає від булінгу, не мовчи. Пропонуй допомогу і повідом дорослим.
Comentarios